De donkere kant van maan Dione

Twee nieuwe foto’s van de maan Dione laten de donkere zijde van de maan zien. Op het linkse plaatje zie je Dione in normaal licht, aan de rechterkant zien we Dione met een ander contrast.

Onze maan word niet alleen belicht door onze Zon, maar ook door de Aarde. Zelfs bij nieuwe maan zien we de maan nog oplichten, een beetje dus door onze blauwe planeet. Dit verschijnsel noemen we “aardschijn”. Bij Dione en Saturnus is dit verschijnsel ook aanwezig. Dus dit noemen we dus bijvoorbeeld de schijn van Saturnus.

Het plaatje zelf is gemaakt door de Narrow Angle camera, aan boord van de sonde. De foto werd op 2 juli 2004 genomen, op een afstand van 1,4 miljoen kilometer. De schaal is in dit geval 8 kilometer per pixel. Het plaatje is vergroot om de zichtbaarheid te vergroten, omdat het maantje ook maar 1.118 kilometer groot is.

Bron: Spaceflight Now