Gisteren was het dertig jaar geleden dat de eerste Europese weersatelliet werd gelanceerd. Met behulp van eigen weersatellieten kon Europa eigen weergegevens krijgen van Europa zelf. Het weersatellietprogramma is ontstaan door de ISRO, een voorloper van de Europese ruimtevaartorganisatie ESA.
Op 23 november 1977 vertrok Europa’s eerste weersatelliet vanaf Cape Canaveral in Florida met een Delta-raket (de rest met de Ariane). Voordat Eumetsat bestond en andere bedrijven wouden financieren met het Meteosatprogramma, bouwde ESA het aantal Europese weersatellieten uit. De eerste generatie van de Meteosat bestaat uit zeven satellieten, waarvan de laatste is gelanceerd in september 1997. Enkele jaren geleden werd de tweede generatie van de Meteosat gelanceerd.
Momenteel hebben de Eumetsat en de ESA ook al plannen voor een derde generatie van deze satellieten. Bovendien is vorig jaar ook het Metop-programma gelanceerd die polaire satellieten heeft.
Het allereerste beeld van de Meteosat-1